Artvin Çoruh Üniversitesi

2011-2012 Yılı

 

Üniversitelerarası Türkiye Satranç Şampiyonası-2012, Denizli-Pamukkale Üniversitesi

 

   Üniversite Sporları Federasyonu ve Satranç Federasyonu İşbirliği içinde Mart 2012 tarihleri arasında Deniz Pamukkale Üniversitesinin evsahipliğinde Üniversitelerarası Türkiye Satranç Şampiyonası yapıldı. Bayanlar kategorisinde 36, erkekler kategorisinde ise 66 üniversite şampiyonaya katıldı.

 

   Satranç Antrenörü Öğr.Gör. Turan AKSAKAL yönetiminde 4 erkek ve 5 bayan sporcudan  oluşan Artvin Çoruh Üniversitesi Satranç Takımı da bu şampiyonada üniversitemizi temsil ettiler.

 

   Üniversite Takımımız, Bayanlar takım sıralamasında 36 üniversite arasında 18., Erkekler takım sıralamasında 66 üniversite arasında  58. oldu.

 

   Sporcularımız ise şu öğrencilerden oluştu.

Bayanlar

Adı Soyadı Fakülte Bölüm
Semra AYDOĞDU Fen Edebiyat Fak. Tarih
Ebru ŞAHİN Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği
Arzu TAĞ Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği
Hatice Kübra YILDIRIM Eğitim Fakültesi İlköğr.Din Kült.ve Ah. Bil.Öğr.
Tuba SEPETCİ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih

Erkekler

Adı Soyadı Fakülte Program
Ahmet AKSAL Fen Edebiyat Fak. Sosyoloji
Hanifi TOKER Fen Edebiyat Fak. Sosyoloji
Sabri TOPAL Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı
Emre AYDIN Orman Fakültesi Orman Mühendisliği

................................................................................................................................

 

3. Bahar Şenlikleri Satranç Turnuvası

 

       Üniversitemizde bu yıl 3.si düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında Personelve Öğrenci (Bayan-Erkek) Satranç Turnuvası düzenlendi.

 

       Hakemliğini Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Saffet ÇAKMAK'ın yaptığı turnuvada Personel Dalında 1.liği Eğitim Fakültesinden Öğr. Gör. Turan AKSAKAL, 2.liği Eğitim Fakültesinden Okt. İsmail AKHANLİ, 3.lüğü Eğitim Fakültesinden Memur Özbey KURUM aldı.

 

   Öğrenci(Erkek) dalında ise 1.liği Fen Edebiyat Fakültesinden Ahmet AKSAL, 2.liği Meslek Yüksekokulundan Sabri TOPAL, 3. lüğü Fen Edebiyat Fakültesinden Oğuz İNAN aldı.

 

   Öğrenci(Kız) dalında ise 1.liği Eğitim Fakültesinden Ebru ŞAHİN, 2.liği Fen Edebiyat Fakültesinden Semra AYDOĞDU, 3.lüğü Yusufeli Meslek Yükskokulundan Gaye Gamze GÜRBÜZ aldı.

 

   Dereceye girenlere madalyaları Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kaya ERDEM ve Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Saffet ÇAKMAK verdi.

.............................................................................................................................