Artvin Çoruh Üniversitesi

2015-2016 Yılı

 

 

 

Üniversitelerarası Türkiye Satranç Şampiyonası-2016, Antalya-Kemer-Göynük

   Üniversite Sporları Federasyonu ve Satranç Federasyonu İşbirliği içinde 25-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya-Kemer-Göynük'te Üniversitelerarası Türkiye Satranç Şampiyonası yapıldı. Bayanlar kategorisinde 52, erkekler kategorisinde ise 81 üniversite şampiyonaya katıldı.

   Satranç Antrenörü Öğr.Gör. Turan AKSAKAL yönetiminde 5 erkek ve 5 bayan sporcudan  oluşan Artvin Çoruh Üniversitesi Satranç Takımı da bu şampiyonada üniversitemizi temsil ettiler.

   Üniversite Takımımız, Bayanlar takım sıralamasında 52 üniversite arasında 23., Erkekler takım sıralamasında 81 üniversite arasında  61. oldu.

   Sporcularımız ise şu öğrencilerden oluştu.

Bayanlar

Adı Soyadı Fakülte Bölüm
Emine Nursel KONAL Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik
Yasemin ÇAL Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik
Çiğdem AYDIN Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik
Merve SAYIN Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik
Gülşen ŞENBAŞ Eğitim Fakültesi İlköğr. Matematik Öğrtm.
     

Erkekler

Adı Soyadı Fakülte Program
Serdar BENLİ Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği
Salih KAMAR Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretm.
İbrahim Sami TURAN Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik
Burak Alperen AKSAKAL Orman Fakültesi Orman Mühendisliği
Alahattin ÜNVER Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği

 

 

*********************************************************************

 

 

Bahar Şenlikleri Satranç Turnuvası

   Üniverstemizde bu yıl 7.si düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında  Satranç Turnuvası düzenlendi.

  Hakemliği Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Saffet ÇAKMAK ile birlikte Salih KAMAR, Duygu KUMAŞ, Uğur GÜLŞEN yaptılar

Turnuva sonucunda Erkekler Kategorisinde İlk 3 derece şu şekilde oluştu.

Sıralama

Adı Soyadı

Fakülte-Bölüm-Sınıf

1

Serdar BENLİ

Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği-4

2

Alahattin ÜNVER

Mühendislik Fakültesi-Çevre Mühendisliği-3

3

Burak Alperen AKSAKAL

Orman Fakültesi- Orman Mühendisliği-3

Turnuva sonucunda Bayanlar Kategorisinde İlk 3 derece şu şekilde oluştu.

Sıralama

Adı Soyadı

Fakülte-Bölüm-Sınıf

1

Emine Nursel KONAL

Sağlık Yüksekokulu-Beslenme ve Diyetetik-2

2

Kübra ÇELİK

Eğitim Fakültesi-İlköğretim Matemarik Öğrtm.-1

3

Yasemin ÇAL

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik-3

   Öğrenci(Erkek) dalında 1.liği Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği programından Serdar BENLİ, 2.liği Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Alahattin ÜNVER, 3. lüğü Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden Burak Alperen AKSAKAL aldı.

 

   Öğrenci(Bayan) dalında ise 1.liği Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden Emine Nursel KONAL, 2.liği Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programından Kübra ÇELİK, 3.lüğü Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Yasemin ÇAL aldı.

 

***********************************************************************

 

 

 

 

 

Satranç Topluluğumuz tarafından “Zeki Hamleler-6” Satranç Turnuvası yapıldı.

      Üniversitemiz Satranç Topluluğu tarafından 26-27 Aralık 2015 tarihlerinde Şehir Yerleşkesi Öğrenci Yemekhanesinde üniversite öğrencilerimiz katıldığı “Zeki Hamleler-6 Satranç Turnuvası” yapıldı.

       Erkekler kategorisinde 74 erkek sporcu, Bayanlar Kategorisinde 67 bayan sporcu olmak üzere toplam 141 sporcunun katıldığı turnuvada hakemliği Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Saffet ÇAKMAK ve Satranç Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Turan AKSAKAL yaptılar.

     Turnuvanın ilk gününde 4 tur, ikinci gününde 3 tur şeklinde yapılan maçlarda süre her bir oyuncu için 45 dakika olarak verildi. Bazı maçlarda oyuncular sürenin bitmesi ile maçlarını kaybederken dikkatsizlik sonucu dokunulan taşın oynanma zorunluluğu nedeniyle bazı oyuncular da hatalı hamleleri için büyük üzüntüye kapıldı.

    

Turnuva sonucunda Erkekler Kategorisinde İlk 3 derece şu şekilde oluştu.

Sıralama

Adı Soyadı

Fakülte-Bölüm-Sınıf

1

Serdar BENLİ

Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği-4

2

Mehmet Yaşar ÖZDEMİR  Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik-3

3

Salih KAMAR Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği-3

Turnuva sonucunda Bayanlar Kategorisinde İlk 3 derece şu şekilde oluştu.

Sıralama

Adı Soyadı

Fakülte-Bölüm-Sınıf

1

Emine Nursel KONAL

Sağlık Yüksekokulu-Beslenme ve Diyetetik-2

2

Çiğdem AYDIN Sağlık Bilimleri Fakültesi-Beslenme ve Diyetetik-2

3

Yasemin ÇAL Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik-3

      Dereceye giren sporculara madalyaları Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan Vekili Necdet ÜÇDEMİR, Satranç Federasyonu Artvin İl Temsilcisi Saffet ÇAKMAK, Satranç Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Turan AKSAKAL ve Satranç Topluluk Başkanı Salih KAMAR tarafından verildi.