Foreign National Graduate Application Results

17 Eylül 2021, Cuma 545

İlan Tarihi: 17.09.2021

 

 ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

                                  LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

 

Lisansüstü Programlara (Yabancı Uyruklu) Adayların Yerleşme Sonuçları ve Kayıt İşlemleri

Graduate Programs (Foreign Nationals) Candidates Settlement Results and Registration Procedures

 

Enstitümüze Uluslararası (Yabancı Uyruklu) Öğrenci Kontenjanı ile yerleşerek kayıt hakkı kazanan öğrencilerin listesi aşağıdadır./Below is the list of the students who were placed in our Institute with the International (Foreign National) Student Quota and were entitled to enroll. 

 

Uluslararası (Yabancı Uyruklu) Lisansüstü Başvuru Sonuçlarını Görmek İçin TIKLAYINIZCLICK HERE 

 

ONLİNE KAYIT İŞLEMLERİ

Yabancı Uyruklu öğrenci  kontenjanı ile yerleşen tüm Yabancı Uyruklu öğrencilerin kayıt işlemleri online kayıt yöntemi ile aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılacaktır. Ayrıca Üniversiteye gelecek veya E-Posta (mail) yoluyla başvuracak adayların kesin kayıt işlemleri kesinlikle YAPILMAYACAKTIR. Yedek değerlendirme işlemlerinden sonra yedek listeden boş kontenjanlara göre yerleşen adaylara Enstitümüze bildirdikleri e-posta adreslerine bilgilendirme yapılacaktır. 

Online kayıt işlemi için 20-27.09.2021 tarihleri arasında online  başvuru sistemine girip kesin kaydınızı yaptıktan sonra  kayıt işleminizin kesinlik kazanması için istenilen belgeleri  posta, kargo veya e-posta ile aşağıda belirtilen adrese  13.10.2021 tarihine kadar gönderilmesi, belirtilen tarihe kadar istenilen belgelerin  gönderilmemesi veya  eksik olması halinde yapmış olduğunuz online kayıt işlemi iptal edilerek kaydınız geçersiz sayılarak silinecektir. Posta/kargo gecikmelerinden aday sorumludur. (EYK’nın 15.09.2021 tarih ve 2021/15-20/bendi gereği)

ONLİNE KAYIT YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ... (Daha önceden almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız)

Online Kayıt sonrası belge teslim dilekçesi için TIKLAYINIZ...

Posta veya Kargo yolu ile dilekçe ve belgelerin gönderileceği adres: 

Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Seyitler Yerleşkesi Merkez - ARTVİN

Kayıt için istenilen belgelerin Türkçe' ye çevrilmiş halleri ile okul tanıma (denklik) gönderilmediği takdirde adylar online kaydını yapmış  olsa bile kayıtları silinecektir. (EYK’nın 15.09.2021 tarih ve 2021/15-20/B bendi gereği)

ONLİNE KAYIT İŞLEMLERİ SONRASI YAPILACAKLAR

1-Kesin kayıt işlemini tamamlayan T.C. Kimlik numarası olmayan öğrenciler ikamet izin işlemlerini tamamladıktan sonra "99……..." ile başlayan T.C. Kimlik Numaralarını en geç 1 ay içinde Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne bildirmeleri gerekmektedir.

2-Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler 13.10.2021 tarihine kadar okul tanıma (denklik) belgelerini Enstitümüze bildirmemeleri halinde online kayıtlarını yapmış olsalar dahi kayıtları silinecektir. (EYK’nın 15.09.2021 tarih ve 2021/15-20/ bendi gereği)

3-Öğrenime başlayacak olan öğrencilerin ders kaydı yapabilmeleri için ödemeleri gereken öğrenim ücretini ödedikten sonra, öğrenim ücretini ödediğini gösteren banka dekontunu lee@artvin.edu.tr adresine göndermeleri halinde ders kayıtlarını yapabileceklerdir.

4-İkamet İzni Alma Açıklamaları için TIKLAYINIZ...

5-SGK İşlemleri Açıklamaları için TIKLAYINIZ...

6-2021 - 2022 Eğitim-Öğretim Yılı  Öğrenim Ücretleri İçin TIKLAYINIZ / For the Tuition Fee of 2021-2022 Education and Training Year, CLICK HERE (banka bilgilerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımızdan alabilirsiniz.)

-Barınma, Seyahat ve Diğer Faydalı Telefon Bilgileri / Housing, Travel and Other Useful Phone Information TIKLAYINIZ/CLICK HERE

 

 

ASIL ADAYLARIN KESİN KAYIT TARİHLERİ: 20 – 27 Eylül 2021

YEDEK ADAYLARIN KESİN KAYIT TARİHLERİ: 30 Eylül – 01 Ekim 2021

DERS KAYIT TARİHİ: 27 Eylül – 03 Ekim 2021