Şehir Ödülleri Türkiye 2020

27 Mart 2020, Cuma 308

Değerli Adaylarımız,

Bilindiği üzere, global ölçekli Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeni ile ülkemizde olağan üstü günler yaşanmakta, buna bağlı olarak ulusal ölçekli sıkı tedbirler alınmaktadır.

26.03.2020 tarihli, T.C. İçişleri Bakanlığı’nın, “Valilik ve kaymakamlıklarca 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri hükmü uyarınca büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesi sağlanmalı.” İçerikli Koronavirüs Ek Genelgesi’nden de anlaşılacağı üzere, kısa vadede bu salgının etkilerinin ortadan kalkmayacağı öngörülmektedir.

Devletimizin atmış olduğu adımlar ve tarafımıza iletilen çok yoğun istekler doğrultusunda, iş ortaklarımız ile istişareler sonucunda, Akademik İş Ortağı olduğumuz, Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Artvin” etkinliğimizin başvuru tarihini (Son adaylık dosyası teslimi) ilk adımda, 15 Mayıs 2020 olarak revize etmiş bulunmaktayız.

7/8/9 Haziran’da Artvin’de yapılması planlanan Şehir Ödülleri Türkiye organizasyonu ve Şehir Kampı 2020’nin, tarihi başta olmak üzere diğer tüm etkinlik takvimi, ülkemizi etkisi alan Koronavirüs salgınının seyri, devletimizin tavsiyeleri doğrultusunda, önümüzdeki günlerde yeniden oluşturulacaktır.

Tüm gelişmeler, Üniversitemizin web sayfası ve Şehir Ödülleri Türkiye web sayfası ile sosyal medya hesaplarından sizler ile paylaşılacaktır.