Anne Üniversitesi İlk Mezunlarını Verdi

Anne Üniversitesi İlk Mezunlarını Verdi

13 Ocak 2018, Cumartesi 560

Üniversitemizde ilk kez bu yıl Üniversitemiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hayata geçirilen Anne Üniversitesi Eğitim Programı, 12 Ocak 2018 Cuma günü yapılan mezuniyet töreni ile son buldu. Alanında uzman 7 eğitimci tarafından eğitimlerin verildiği Anne Üniversitesi’nde 28 katılımcı diploma almaya hak kazandı.

Anne Üniversitesi Mezuniyet Programında Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve eşi Hanımefendi Arzu Bekiroğlu Tilki, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hanımefendi Hacer Kocatepe ile eğitimciler ve katılımcılar yer aldı.

Üniversitemiz Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Üniversitemizin sadece bünyesinde öğrenim gören öğrencilere değil aynı zamanda vatandaşlara da eğitim ve kültür hizmetlerini ulaştırma gayreti içerisinde olduğunu söyledi. Daha önce hayata geçirilen Çocuk Üniversitesi ile çocukların üniversite ortamı ile tanıştırıldığını hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, 2018 yılına Anne Üniversitesi Eğitim Programı ile başladıklarını ve bu sayede Artvin Çoruh Üniversitesinin toplumun her kesimine ulaşma yolunda önemli bir adım attığını, ayrıca kent-üniversite etkileşimine farklı bir eğitim programı vasıtasıyla katkıda bulunduğunu dile getirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, önümüzdeki dönemlerde de daha yoğun katılımlarla gerçekleştirilmesi düşünülen bu programın Artvin Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenmesinin, eğitim ve kültür hizmetlerinin daha geniş çevrelere ulaştırılması açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'de Artvin Çoruh Üniversitesinde gerçekleştirilen ve kent-üniversite odaklı bu tür etkinliklerin Artvin için ayrı bir yere ve öneme sahip olduğunu bildirdi. Toplumun temel yapı taşı olan aile unsurunda anne kavramının önemine dikkat çeken Başkan Mehmet Kocatepe, annelere yönelik ve dolayısıyla topluma sunulan bu tür eğitimsel ve kültürel hizmetlere belediye olarak her zaman destekçi olacaklarını vurguladı.  Başkan Kocatepe, Anne Üniversitesi’nin daha geniş kitlelere taşınabilmesi için Artvin Belediyesi olarak her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Anne Üniversitesi programı çerçevesinde eğitimcilere teşekkür belgeleri ve mezunlara diplomaları  Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve davetli protokol tarafından verildi.

5 gün boyunca devam eden Anne Üniversitesi’nde “Çocukları Yaşama Nasıl Hazırlayalım?”,  “Eş İlişkileri”, “Stresle Başa Çıkma”, “Teknoloji ve Çocuk”, “Toplumsal İletişim”, “Aile Problemlerini Nasıl Önleyebiliriz?” ve “Ebeveynlik Becerileri” konularında sunumlara yer verildi.