Başkonsolos Japaridze’den Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye Ziyaret

Başkonsolos Japaridze’den Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye Ziyaret

17 Temmuz 2020, Cuma 425

Bir dizi temasta bulunmak üzere Artvin’e gelen Gürcistan Cumhuriyeti’nin Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze ve Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushitashvili, Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki’yi ziyaret etti.  Yaklaşık bir saat süren görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Üniversitemizin eğitim ve akademi alanlarında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında konuklara kısa bilgiler aktardı. Üniversitemizin Ülkemizin Kafkasya’ya sınır kapısı olan Artvin’de kültürler arası etkileşimin kavşak noktasında bulunması itibariyle Kafkasya’ya dönük birçok akademik ve eğitimsel çalışmaların yürütüldüğünü dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Gürcistan’daki üniversitelerle de karşılıklı işbirliği anlaşmalarının bulunduğunu ve bu kapsamda gerek öğrenci gerekse öğretim elemanı değişim hareketliliğinin yaşandığını hatırlattı.

Başkonsolos Gela Japaridze ise akademik ve eğitimsel işbirliklerinin kültürel etkileşim bağlamında iki ülke arasındaki yakın ilişkilere pozitif yönlü katkılar sağladığına inandığını belirtti.

Üniversitemiz Kafkasya ve Çevresi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Keskin’in de hazır bulunduğu ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve temennilerin ardından sona erdi.