Doğu Karadeniz Üniversiteleri Rektörlerinden Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin'e Ziyaret

07 Nisan 2021, Çarşamba 214

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Avrasya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Kenan İnan ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, 6 Nisan 2021 Salı günü Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Üniversitemiz Rektörlük makamındaki görüşmede üniversiteler arasında eğitim-öğretim, kültür ve sanat, araştırma-geliştirme ve proje, toplumsal hizmet ve bölgesel kalkınma alanlarında iş birliği konuları görüşüldü.

Ülkemizin Kafkasya bölgesindeki serhat kenti olan ve jeopolitik anlamda önemli bir konumda bulunan Artvin şehrinin eğitim, enerji kaynakları ve su potansiyeli konularında fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda Artvin’in kültürel zenginliği ve geçmişten bugüne aktarılan kültür mirasının kentin beşeri yapısına etkileri, Üniversitemizin bu bağlamda kente sağladığı ve sağlayacağı katkılar Rektörümüz tarafından dile getirildi.

Bir süre önce Üniversitemizde kurulan ve kentin dokusuna yeni bir renk katması beklenen Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile bölgede yetişen tıbbi-aromatik bitkilerin sağlık ve kozmetik alanlarında kullanılabilmesi için tesis edilen Tıbbi Aromatik Bitkiler Laboratuvarı’nın kentin ve bölgenin marka haline getirilebilmesiyle ilgili değerlendirmelerden sonra toplantı karşılıklı hediye ve plaket takdiminin ardından iyi niyet temennileriyle sona erdi.