İl Protokolünden Üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarına Ziyaret

İl Protokolünden Üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarına Ziyaret

14 Ekim 2019, Pazartesi 709

Üniversitemizde gerçekleştirilen Danışma Kurulu toplantısına katılmak üzere Üniversitemize gelen Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Bahtiyar Yılmaz ve il protokolünden konuklar, Üniversitemiz Seyitler Yerleşkesini ve Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEKMER) laboratuvarlarını yakından görme imkanı buldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki yaptığı değerlendirmede, Artvin Çoruh Üniversitesinin kurumsal değer ve ilkeleri ile eğitim-öğretim ve bilimsel faaliyetlerde ön plana çıkan, işbirliğine açık, yenilikçi, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan, güvenilir ve tercih edilen bir üniversite olmayı hedeflediğini ve bu bağlamda sadece eğitim alanında değil akademik anlamda da çalışmalara imza attığını dile getirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Üniversitemiz Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Merkezi Araştırma Laboratuvarının sahip olduğu donanım ve sunduğu imkanlar sayesinde Ergonomi, Mekanik, Lif-Kağıt, Çevre ve Ormancılık gibi Fen ve Mühendislik bilimlerinin çeşitli alanlarında deneysel çalışmaların gerçekleştirilmesine ve analizlerin yapılabilmesine olanak tanıdığını belirtti.

Üniversitemiz BİLTEKMER Müdürü Doç. Dr. Emrah Peşman da konuklara Merkezi Araştırma Laboratuvarında yürütülen çalışmalar hakkında kısa bilgiler aktardı.