Üniversitemiz ile Artvin Belediye Başkanlığı Arasında Marina Bölgesi’ndeki Tesislerin Kullanımına Yönelik Protokol İmzalandı

30 Nisan 2021, Cuma 392

Üniversitemiz ile Artvin Belediye Başkanlığı arasında 29/04/2021 tarihinde, Marina Bölgesi’nde bulunan Artvin Belediye'sine ait tesislerin Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından kullanılmasına ilişkin protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin ve Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin tarafından imzalandı.

Bu protokol; Artvin Çoruh Üniversitesi’nin ‘Marina Su Sporları Merkezi Tesisleşme Projesi’ çerçevesinde ihtiyaç duyulan ilgili tesislerin, Artvin Çoruh Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  öğrencilerince haftalık ders ve sınav programları dahilinde kullanılmasına imkan tanımakla birlikte, Artvin’de su sporları branşlarına sporcu, antrenör ve alan uzmanı yetiştirme amacını taşımaktadır. Bu protokol kapsamında ayrıca Marina’da yer alan ahşap bina, yüzen ev ve yüzen iskele üniteleri Üniversitemiz kullanımına tahsis edilmiştir. Tesislerde yapılacak iyileştirmelerle birlikte su sporları (kano, kürek, yelken vb) kültürünün yaygınlaştırmasına yönelik çalışmalar ve hizmetler sunulabilecektir.  

AÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu