2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödeme ve Ders Kayıt İşlemlerine Ait Açıklama.

18 Eylül 2019, Çarşamba 11565

ÖNLİSANS-LİSANS VE LİSANSÜSTÜ (YÜKSEK LİSANS-DOKTORA) PROGRAMLARINA KAYITLI TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !

1- Üniversitemize kayıtlı olan (1., 2., 3. ve daha fazla yılında öğrenime devam edecek I. ve II. öğretim) tüm öğrenciler (Önlisans, Lisans, Lisansüstü programlara kayıtlı olan) 23 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak zorunlu ve seçmeli derslere ait ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.  Ders kayıt işlemlerinde öğrenciler önceki dönemlerden almadığı veya başarısız olduğu dersleri öncelikle almak zorundadırlar. Hiç alınmayan veya başarısız olup alttan alınan dersler dahil öğrenciler bir yarıyılda en fazla 48 AKTS kredisi kadar ders seçebilirler.

2- Birinci öğretim programlarına kayıtlı olup normal öğrenim süresini tamamlamış olan (Önlisans, Lisans, Lisansüstü) öğrenciler ile birinci öğretim veya açık öğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift ana dal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptıran öğrenciler ikinci programa ait öğrenci katkı payını, öğrencilerin kendileri ödemeleri gerekmektedir. Bu nedenle katkı payı ödemesi gereken tüm öğrencilerin 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında Vakıflar bankasına öğrenci numarası ile katkı payını ödemeleri ve öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

3- İkinci öğretim (Gece) programlarına kayıt yaptırmış olan tüm öğrenciler 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

4- 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında özel öğrenci statüsünde başka bir üniversitede eğitime devam eden öğrenciler özel öğrenci olarak devam ettikleri üniversitenin ders kaydı esaslarına göre ders kaydı yapacaklardır.

5- Sağlık alanında ve İlahiyat alanında lisans tamamlama programlarına kayıtlı öğrenciler kayıtlı oldukları lisans programına ilişkin belirlenen  katkı payı/öğrenim ücretini 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında kendileri Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

6- Uluslararası (Yabancı Uyruklu) öğrenciler, Üniversitemizde kendi imkanları ile öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

7- Engelli öğrenciler: Engelli olduğuna dair sağlık raporunu sunan ikinci öğretime devam eden öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarından program süresi ve kayıtlı olunan program sınırlaması olmaksızın engellilik oranı kadar indirim yapılır. Birinci öğretime programlarına kayıtlı olan engelli öğrencilerden program süresi ve kayıtlı olunan program sınırlaması olmaksızın katkı payı alınmaz.

8- 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında yatay geçiş yoluyla Üniversitemize kayıt olan ve katkı payı/öğrenim ücreti ödemesi gereken öğrencilerimizin 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

9- Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemesi gereken öğrenciler (Önlisans, Lisans, Lisansüstü)  katkı payı/öğrenim ücretini 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında ödemedikleri ve 23 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında ders kaydı yapmadıkları takdirde 2019-2020 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında ders ve sınavlara katılamaz ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Katkı payı/öğrenim ücretini ödemeyen ve ders kaydı yapmayan öğrencilerin varsa girdikleri ders ve sınavlar geçersiz sayılır.

 

 Ders Kayıt Kuralları İçin tıklayınız…
Ders Kayıt Yardım Videosu İçin tıklayınız...
 Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri ile ilgili detaylı açıklamaları görmek için tıklayınız...
 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Akademik Takvimini görmek için tıklayınız…
 Barınma, Seyahat ve Diğer Faydalı Telefon Bilgileri İçin tıklayınız...