Ahşap Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi için Akdeniz Üniversitesine ziyaret

16 Nisan 2021, Cuma 319

Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Artvin Meslek Yüksekokulu akademik personeli Dr. Öğr. Üyesi Taner Taşdemir ve Öğr. Gör. Evren Osman Çakıroğlu, Akdeniz Üniversitesi Ahşap Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezine giderek bir dizi incelemede bulundular.

Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde yeni kurulması planlanan Endüstriyel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi çalışmaları kapsamında, İç Mekân Tasarımı Öğretim Elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Taner Taşdemir ve Öğr. Gör. Evren Osman Çakıroğlu, Akdeniz Üniversitesinde 2013 yılında kurulan Ahşap Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezinde teknik incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalar ve uygulamalar hakkında bilgi aldılar. Uygulama atölyelerini ziyaret eden Dr. Öğr. Üyesi Taner Taşdemir ve Öğr. Gör. Evren Osman Çakıroğlu yapılan çalışmaları incelediklerini ve benzeri çalışmaları Üniversitemizde de ypamayı planladıklarını ifade ettiler.

Öğr. Gör. Evren Osman Çakıroğlu ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada: “Endüstriyel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezinde her türlü modüler mobilya, ahşap hediyelik eşyalar, sanatsal ahşap işlemeler ve birçok konstrüksiyon uygulanacaktır. Merkezde öğrencilerin donanımlı bir şekilde eğitim ve uygulamaları için imkânlar da oluşturulmuştur” dedi.