Artvin Beşpare Ekolojik Köy Projesi Heyetinden Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye Ziyaret

Artvin Beşpare Ekolojik Köy Projesi Heyetinden Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye Ziyaret

09 Temmuz 2019, Salı 553

Artvin’de kısa bir süre önce DOKA desteği ile hayata geçirilen “Beşpare Ekolojik Köy Projesinin” Yürütme Kurulu, Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki’yi ziyaret etti. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (Artvin TSO)Başkanı Seçkin Kurt, DOKA Artvin Temsilcisi Berna Kiriş Turna ve proje yürütücülerinin yer aldığı ziyarette heyet, proje hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye bilgiler verdi.

Proje yürütücüleri tarafından yapılan açıklamada proje hakkında “Beşpare köyleri olan Salkımlı, Seyitler, Vezirköy, Ahlat ve Varlık Köylerini ekolojik köy mantığında turizme kazandırmak için yola çıktık. Bugüne kadar birçok toplantı gerçekleştirdik. Bu proje ile birbirleriyle yol bağlantısı bulunan ve Artvin kent merkezi civarındaki köylerin mevcut potansiyeli değerlendirilerek “ekolojik köy” formatında turizme kazandırılması hedeflenmektedir. Bu amaçla köylerde envanter çalışması başlatılmıştır. Bu çalışmanın daha etkin ve verimli bir şekilde ilerleyebilmesinde, olumlu bir şekilde sonuçlanmasına katkı sağlaması amacıyla Kars’a bağlı “Boğatepe Köyü ”modelini iyi bir uygulama örneği olarak detaylı bir şekilde incelenmesine kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki de Artvin’in tanımına ve dolayısıyla turizm alanında kalkınmasına ivme kazandıracak böylesi proje ve çalışmalara üniversite olarak her zaman destek çıkacaklarını bildirdi.