DAKAF’20 Hazırlık Süreci ve İş Planı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

DAKAF’20 Hazırlık Süreci ve İş Planı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

07 Ocak 2020, Salı 450

Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, 5-6 Mart 2020 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Atatürk Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarının(DAKAF’20) Hazırlık Süreci ve İş Planı Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen hazırlık süreci ve iş planı değerlendirme toplantısı, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kayri, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ile üniversitelerin Kariyer Planlama ve Mezun İzleme, Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürleri ile çok sayıda akademisyen katıldı.

İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda ve Atatürk Üniversitesi ev sahipliği ile bölgedeki on bir üniversitenin ortaklığında düzenlenecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarında kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları yer alacak.

Toplantıda katılımcılara, Doğu Anadolu Kariyer Fuarı için oluşturulan iş planı ve yapılan hazırlıklar hakkında sunum eşliğinde bilgiler verildi.