Doç. Dr. Osman Kandara ve Gürsu Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez’den Rektörümüze Ziyaret

09 Haziran 2021, Çarşamba 326

Southern Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Osman Kandara ve Gürsu (Bursa) Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e ‘nezaket’ ziyaretinde bulundu.

Üniversitemiz Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette, “Bölgesel kalkınma ve sanayileşme, Artvin özelinde bölgenin kültürel zenginlikleri, eğitim imkânları,  enerji ve su potansiyeli” konularında değerlendirmeler yapıldı. Gerek yurt içi gerekse uluslararası düzeyde faaliyet yürüten kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirilecek iş birliklerinin eğitim ve akademide sağlayacağı fırsat ve kazanımların vurgulandığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Üniversitemiz Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi ile bölgede yetişen tıbbi-aromatik bitkilerin sağlık ve kozmetik alanlarında değerlendirilebilmesi için tesis edilen Tıbbi Aromatik Bitkiler Laboratuvarı hakkında konuklara bilgiler aktardı.

Üniversitemiz Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Bilgin, Üniversitemizin yeni dönem proje ve planları ile öğrencilere sunulan hizmetlerin daha da geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi için atılması gereken adımlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.