İŞKUR Kariyer Günleri Etkinliğine Hakan Mengüç Konuk Oldu

İŞKUR Kariyer Günleri Etkinliğine Hakan Mengüç Konuk Oldu

29 Kasım 2018, Perşembe 351

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Artvin İl Müdürlüğü ile Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen ve bu yıl 7.si düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinde Sanatçı-Yazar Hakan Mengüç ile söyleşiye yer verildi. Üniversitemiz Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde 29 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen etkinliğe Artvin Vali Yardımcısı Seda Başoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Hukuk Müşaviri Adem Başoğlu, İŞKUR İl Müdürü Cevdet Ertürk, kurum müdürleri, girişimciler, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 İl Müdürü Cevdet Ertürk: “Gençlerimiz Hayallerinin Peşinden Koşmalıdırlar”

İş hayatında ve özel yaşamda başarı ve mutluluğu yakalamanın yollarının anlatıldığı Kariyer Günleri Etkinlikleri İş Kur’un faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmiyle başladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İŞKUR İl Müdürü Cevdet Ertürk, İŞKUR’un ülke genelinde istihdam sürecine yaptığı katkılara değindi. İstihdamın, ekonomik kalkınmanın yapı taşlarından biri olduğunu hatırlatan Cevdet Ertürk, iş hayatında başarıya ulaşmak için girişimcilik ruhunun önemine vurgu yaptı. Ertürk, “Gençlerimiz sevdikleri işi seçip devletin desteklerinden faydalanarak hayallerinin peşinden koşmalıdırlar. Kamuda iş arama dönemi bitti” ifadelerine yer verdi.

Hakan Mengüç; “Başarının Anahtarı, Özgüven, Kararlılık ve Cesarette Saklıdır”

Ney Sanatçısı ve Yazar Hakan Mengüç’ün katılımı ile gerçekleştirilen söyleşide kişisel başarının yakalanması ve parlak bir kariyer yaratılabilmesi için gerekli temel nitelikler ve psikolojik altyapılara dikkat çekildi.

Hakan Mengüç, herhangi bir alanda başarının yakalanabilmesi için öncelikle ilk adımın atılması ve bu alanda istikrarlı çabanın sarf edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Hataların, bireyi hedefine götüren yolda engel değil, yol gösterici ve tetikleyici etkenler olduğuna dikkat çeken Hakan Mengüç, kendi yaşantısından kesitler aktararak öğrencilere telkinlerde bulundu.

Programda kısa bir süre ney dinletisi sunan Sanatçı-Yazar Hakan Mengüç, kişilerarası iletişimin dayanak noktaları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Mengüç, iletişim örgüsünü oluşturan ‘beden dili’, ‘tonlama’ ve ‘kelimelerin gücü’ gibi kavramların bilinmesinin, gündelik yaşamda ve iş hayatında sağlıklı ve etkili iletişim kurabilme yetisi kazanımına katkı yaptığını ifade etti. Sanatçı Yazar Mengüç, öğrencilere kariyer planlaması ve başarılı bir kariyerin inşa edilmesi sürecinde karşılaşılan zorluklar nedeniyle yılmamaları ve hedeflerinden vazgeçmemeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Program sonunda Vali Yardımcısı Seda Başoğlu tarafından Hakan Mengüç’e plaket verildi.