Üniversitemiz ve Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İş Birliği Toplantısı Yapıldı

Üniversitemiz ve Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İş Birliği Toplantısı Yapıldı

21 Şubat 2020, Cuma 416

Üniversitemiz ile Artvin Orman Bölge Müdürlüğü arasında 18.02.2020 Salı günü iş birliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Orman Bölge Müdürü Mimar Sinan Özkaya, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Ölmez, Orman Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Temel Göktürk ve Dr. Öğretim Üyesi Sevim İnanç, Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sinan Güner, Orman Fakültesi Öğretim Elemanları, Orman Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Artvin Orman İşletme Müdürü ile Orman Bölge Müdürlüğünden yetkililer katıldı.

Toplantıda, Yükseköğretim Kurulunun "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi"nde Üniversitemizin Ocak 2020 tarihinde "Tıbbi ve Aromatik Bitkiler" Alanında İhtisas Üniversitesi seçilmesi sebebiyle Artvin Çoruh Üniversitesi ve Artvin Orman Bölge Müdürlğü arasında bölgesel kalkınmaya fayda sağlayacak projelerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. 

Ayrıca 2021 yılında geçilecek “Sektörel Eğitim Programı” kapsamında, Orman Fakültesi 4. sınıf öğrencilerinin Bölge Müdürlüklerine bağlı İşletme Müdürlüklerinde uygulamalı olarak eğitimlere katılabileceklerine ilişkin işbirliği değerlendirildi. 

Gerçekleştirilecek ortak proje ve çalışmalar çerçevesinde bölgesel kalkınmaya ve ihtisaslaşmaya katkı sağlayacak projelerin yapılması hedeflenirken kurumlar arası istişare toplantılarının sürdürülmesi kararlaştırıldı.