Üniversitemizde Akademik Kurul ve İhtisaslaşma Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

04 Mart 2022, Cuma 492

Toplantı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda üniversitemizin mevcut durumu ve hedefleri hakkında konuşma gerçekleştiren rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Artvin Çoruh Üniversitesinin “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” alanında ihtisas üniversitesi unvanına sahip olduğunu ve üniversitemizin bu alanda bilimsel-teorik çalışmalar yürüterek katma değeri yüksek ürünler elde etmeyi amaçladığını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Bilgin, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en zengin bitki çeşitliliği ve varlığına sahip olan bir şehrinde yaşamanın sorumluluğuna değinirken bunun gereği olarak “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler alanındaki faaliyet ve çalışmalarla Türkiye’de yeşil kalkınma, yeşil sanayi ve yeşil ekonominin öncüsü olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı, Tıbbi-Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Kemal Gümüş’ün konuşmaları ve Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve Tıbbi Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Proje yürütücülerinin sunumlarının ardından sona erdi.