Üniversitemizde Eğiticinin Eğitimi Programı Gerçekleştirildi

Üniversitemizde Eğiticinin Eğitimi Programı Gerçekleştirildi

12 Şubat 2020, Çarşamba 607

Artvin Çoruh Üniversitesi Kalite Güvence Sistemi, Kalite Koordinatörlüğü Eğitim ve Öğretim Komisyonu tarafından üniversitemiz öğretim elemanlarına yönelik olarak eğitimcilik niteliklerini  geliştirmeyi amaçlayan “Eğiticinin Eğitimi” başlıklı program düzenlendi. Eğiticilerin öğrencilerine bilgilerin kalıcı olması için nasıl aktarılacağını, yeni eğitim modelleri, etkili iletişim, etkili öğretim teknikleri, yeni nesil öğretim araçları gibi konular hakkında "Eğiticilerin Eğitimi" programı üniversitemiz iki farklı yerleşkesinde tüm öğretim elemanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

10 Şubat 2020 Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi ve 12 Şubat 2020 Seyitler Yerleşkesinde farklı oturumlarda düzenlenen programda “inovasyon, öğretim teknolojileri, etkili öğretim, yeni eğitim modelleri ve etkili iletişim” temaları doğrultusunda paylaşımlarda bulunuldu.  Üniversitemiz akademik personeline yönelik düzenlenen programlarda “Prof. Dr. Mehmet Karakaş - Etkili Öğretimin Önemi”, “Dr. Öğr. Üyesi Tuba Aydın Güngör -Etkili İletişim ve Motivasyon”, “Dr. Arcan Aydemir -Eğitimde İnovatif Yaklaşımlar”, “Dr. Öğr. Üyesi Zehra Sedef Korkmaz - Etkili Öğretim Teknikleri” ve “Arş. Gör. Hilal Bilgin -  Yeni Nesil Öğretim Araçları” konularında eğitimler verdi.

Eğiticinin Eğitimi Programı, 14 Şubat 2020 Cuma günü Üniversitemiz Hopa Yerleşkesinde gerçekleştirilecek eğitimlerin ardından sona erecek.