Üniversitemizde Tıbbi-Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Alanında Toplantı gerçekleştirildi

Üniversitemizde Tıbbi-Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Alanında Toplantı gerçekleştirildi

06 Şubat 2020, Perşembe 576

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ihtisaslaşma kapsamına alınan Üniversitemizde, Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki'nin başkanlığında, odak fakültelerin dekanları ve enstitü, yüksekokul ve araştırma merkezi müdürlerinin katılımı ile "tıbbi-aromatik bitkiler" ihtisaslaşma alanında ilk toplantı gerçekleştirildi.
 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında ‘Tıbbi-Aromatik Bitkiler’ alanında ihtisaslaşmaya hak kazanan Üniversitemizde çalışmalar devam ediyor.
 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki'nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda oluşturulan strateji ve iş birliği modelleri çerçevesinde üstlenilen misyon ile ilgili yapılacaklar konuşuldu.
 

“Artvin Çoruh Üniversitesi olarak çalışmalarımızla ilimiz ve bölgemize değer katmaya amaçlıyoruz”

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, ihtisas alanı ile ilgili sunum yaptıktan sonra 2017 yılından bu yana iç ve dış paydaşlarla iş birliği içerisinde ihtisaslaşma alanının belirlendiğini ifade ederek, “2 yıldan uzun süren çalışmalarımız Yükseköğretim Kurulu tarafından Üniversitemizin ihtisaslaşma alanına alınmasıyla taçlanmış oldu. Üniversite olarak elde ettiğimiz bu önemli başarıyı sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirmek ve ilimize, bölgemize değer katmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İç ve dış paydaş görüşleri neticesinde, ‘Tıbbi-Aromatik Bitkiler’ ihtisas alanında üniversitemiz akademik kadrosuyla oluşturduğumuz yol haritası üzerinden faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Amacımız, Üniversitemizin ortaya koyduğu hedefler ve oluşturduğu stratejiyle katma değeri yüksek gelişmeler elde etmek, Ar-Ge  faaliyetlerini arttırmak ve uzmanlaşmış bir yapı ile ilimiz, bölgemiz ve ülkemizin kalkınma hamlesine destek olmaktır" dedi. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, üniversitemizin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen, ihtisaslaşma kapsamına alınmamızda katkıda bulunan ve destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu   

Toplantıda ‘Tıbbi-Aromatik Bitkiler’ ihtisaslaşma alanı kapsamında atılması gereken adımlar tartışıldı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, odak akademik birimler bünyesinde ihtisaslaşma alanına yönelik yapılan/yapılacak çalışmalar, var olan insan kaynağından en etkin bir şekilde yararlanılması ve ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.